Nakládaný zázvor

V našich zeměpisných šířkách si to asi ani neumíme představit, ale jsou země, kde je zázvoru přikládán obrovský význam a kde se zázvor staví na úroveň soli. Jak asi všechny napadne, jde o Asii a její země. Tam můžeme narazit na mnoho zázvorových specialit. Jednou z nich je, jak nadpis říká „nakládaný zázvor“.

Je to pravděpodobně nejoblíbenější a nejpoužívanější příloha ke klasickému japonskému suši. U nás, jelikož zázvoru nepřikládáme takovou důležitost, seženeme ho nakládaný jen ve specializovaných prodejnách nebo v supermarketech, kde mají regály s exotickým zbožím. V případě koupě zázvoru je lepší koupit dražší, japonský, protože vás nepřekvapí přílišnou sladkostí nebo ostrostí.

Pak je tu samozřejmě ještě možnost, že si ho sami připravíme. Užití je velice prospěšné, protože prohřeje celý organizmus a má malé povzbudivé účinky. Také disponuje mnoha prospěšnými látkami, jež pročišťují organizmus. Chuť je velice jemná a příjemná, ale uvnitř těla silně prohřívá, proto pozor na předávkování!

Příprava nakládaného zázvoru