Účinky zázvoru

Zázvor bychom pravděpodobně mohli nazvat přírodním všelékem, protože se užívá při mnoha situacích a působí pozitivně při jeho různém užití. Počínaje pouhou přísadou do čaje či jako koření a konče vůní a prevencí před různými nemocemi. Je to vlastně alternativní a přírodní léčitelství a díky své příjemné vůni vás přenese do dalekých krajin. Do pokrmů se přidává čerstvý, omytý a většinou nastrouhaný. Pro množství zázvoru platí i nějaké zásady a rady, ale na ty se zaměříme později.

Ještě než se objevil v Evropských zemích, byly známy jeho léčebné účinky. Můžeme říci, že je antibakteriální a protizánětlivý, proto chcete-li ho užívat, pak jste na správné cestě. V mnohých případech může předcházet rýmě či chřipce, a pokud jim nepředejde, tak alespoň zmírňuje potíže a to jak při chřipce a rýmě tak i při žaludečních nevolnostech či špatném trávení. I zázvorovému čaji se později budeme věnovat blíže, ale přesto se o něm teď okrajově zmíním.

Takový zázvorový čaj totiž dokáže pomoci při cestovních nevolnostech. Jestliže vás trápí zima nebo kašel, pak je velice příjemné dát si koupel se zázvorovým čajem. Nebo pokud máte po dlouhé vycházce promrzlé nohy, není nic lepšího než je ponořit do zázvorové koupele. Uděláte si dobře a navíc s velkou pravděpodobností předejdete nachlazení.