Zázvor v těhotenství

Těhotné ženy jistě ocení existenci zázvoru, který v těhotenství lze konzumovat v podobě čaje nebo kandovaného zázvoru či v jiné z mnoha podob, které se u něj nabízejí. Žádné škodlivé účinky nebyly prokázány, když se konzumuje v rozumné míře. Informace o neškodnosti v rozumné míře je na internetu mnoho, bohužel většina z nich je v anglickém jazyce. Na webu nejlepší nemocnice na světě je mnoho informací, které píší experti. Z jejich článků je možné se dozvědět mnoho zajímavých a užitečných informací. Nějaké informace jsou ale přeci jenom i v našem rodném jazyce, tak některé z nich se můžete dočíst.

Prvotní studie o jeho užívání ukazují, že jeho konzumace během těhotenství při bolestech či nevolnostech je bezpečná je-li užíván v menším množství, ale naopak v kratších časových intervalech. Některé zdroje naznačují, že při vyšším užívání hrozí riziko mutace plodu v děloze matky. Vliv dlouhodobějšího užívání každopádně bude nutné ještě ověřit a prozkoumat a to zvláště, když jde o dobu těhotenství. I přes to ale máme nějaké rady a doporučení. Maximální denní dávka je 4 gramy u čerstvého, který by se měl ještě rozdělit do menších dávek, které by měli být rozděleny během dne. U sušeného zázvoru by maximální denní dávka neměla přesáhnout 1 gram, jak uvádí některé zahraniční zdroje.

Mnoho lidí opomíjí čtení příbalového letáku u léků, ale u zázvoru a zázvorových přípravků je důležité si tento leták přečíst nebo se zeptat v lékárně či přímo u vašeho lékaře. A to z toho důvodu, že odpověď na otázku doporučené denní dávky během těhotenství není jasná a uspokojivá odpověď. Navíc na internetu jsou články a dokonce i vědecké studie, které si odporují, nebo nejsou v souladu.